Sıkça Sorulan Sorular

İşe başvuru süreçlerinizi kontrol edemeyiz. Ama CV hazırlık sürecimizi ve kriterlerimizi görünce siz ikna olacaksınız.

Başvurmayı hedeflediğiniz pozisyonun gerektirdiği muhtemel yetkinliklerin sizde var olduğunu kanıtlayan, yalın ama etkili, mantıksal boşluk ve hata barındırmayan bir CV’ye sahip olmayı beklemelisiniz.

Birinci adım olarak ön ihtiyaç analiz formunu doldurmalısınız. Buradaki amaç, gerçeklere dayanan verileri sizden almak ve kariyerinizde öne çıkarılması kararlaştırılacak yönlerle ilgili sizi düşündürmektir.  İkinci adım doldurduğunuz form ile konuşmak ve derinleşmek için bir video görüşmesidir. Sonra CV’niz hazırlanır. Bu arada size sorulacak soru veya danışılacak konular olursa bu yazılı olarak yapılır. Son adımda CV'nizin bitmiş hali sizinle paylaşılır. Gerekirse revizyon yapılır.

CV, mevcut geçmişinizin bir özeti değildir. Başarılı bir CV, bir iş başvurusu özelinde aranılan yetkinliklerin belirlenmesi ve bu yetkinliklerin sizde var olduğunun kanıtlanması için oluşturulur. Bu işte uzman danışmanlarımız sizinle beraber iş yaşamınızın hangi yönlerini öne çıkaracaklarını ve bunu hangi “güçlü ifadelerle” yapacaklarını bilirler.

Sizi görüşmeye taşıyacak hatasız bir CV’yi binlerce CV elemiş, uzman işe alımcıların nelere dikkat ettiğini ve ne aradığını bilen bir başka uzman yazabilir. 

İyi hazırlanmış bir özgeçmiş sizi mülakata taşır. Bu nedenle halihazırda bir CV’niz olsa bile en doğru şekilde hazırlandığına emin olmak isteyen herkes bu hizmeti almalıdır.

Para iadesi yapamıyoruz ama memnuniyetsizliğini gidermek için danışman değişikliği dahil gerekli tedbirleri alacağımızdan emin olabilirsiniz.

İhtiyaç analiz formu doldurulduktan ve ihtiyaç analiz görüşmesi yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde CV’iniz tamamlanır.

Hipostar bir kariyer gelişim destek platformudur. İş hayatındaki herkesin kariyerlerini en yüksek potansiyellerine ulaştırabilmek için gerekli kariyer gelişim araçlarını sunar. Hayalinizdeki işe, performansa, terfiye veya kariyer değişikliğine sizi hazırlar.

Çok basit. İletişim formumuzu doldurun. Danışmanımız sizi arasın ve ücretsiz olarak ön görüşme yaparak neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlesin. Satın alma zorunluluğu olmadan.

İstediğiniz hizmeti seçerek sepete atmanız ve ödeme işlemlerini tamamlamanız yeterli. Bu aşamadan sonra ilgili Hipostar danışmanı hemen sizinle temas kurarak aldığınız hizmeti yerine getirmek için gerekli koordinasyonu sağlayacaktır.

Yeni dünyanın yeni iş yetkinliklerini öne çıkarması, kaliteyi sağlamak için tüm hizmet süreçlerinin detaylı olarak yapılandırılmış olması, kendi alanlarındaki en deneyimli ve yetkin danışman kadrosu Hipostar’ı diğerlerinden farklı kılar.

Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışanlar, kurumsal şirketlerde çalışanlar, yöneticiler, kendileri için çalışanlar, freelancerlar, girişimciler ve çalışma hayatındaki diğer herkes 

Ödemeyi ister banka hesaplarımıza havale veya EFT yaparak ister kredi kartınızla online olarak yapabilirsiniz.

Koçluk programının istenilen sonucu verebilmesi için her seans arasında maksimum 2 hafta olmalıdır. İlk seansınızı satın almanızdan 14 gün sonra en son seansınızı ise en geç 60 gün içerisinde kullanmalısınız.

Ön ihtiyaç analiziyle size özel bir yol haritasının çizilmesi, her aşamada gerçekleştirmeniz gereken aksiyonların netleştirilmesi, her seans sonrasında koçunuzla karşılıklı olarak seansı ve süreci değerlendirmeniz, davranış yönelim değerlendirme araçlarıyla güçlü ve geliştirilmesi  gereken yönleriniz hakkında detay raporlama koçluk hizmetimizin adımlarıdır.

Koçlarımızın programlarına göre hemen veya en geç 2 hafta içinde programınıza başlayabilirsiniz.

Kariyerlerini bir üst seviyeye taşımak isteyenler için özel durumlarına ve ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış birebir planlama, yol gösterme ve gerçekleştirme desteğidir.

Kariyerlerini planlamak, performanslarını bir üst seviyeye taşımak, iş ilişkilerini daha etkin yönetmek, yeni bir iş bulmak veya kariyer değişikliği yapmak gibi kendi kariyer sorunlarını çözmek ve daha doyurucu bir iş yaşamı hedefleyen herkes kariyer koçluğu hizmeti alabilir.

Pozisyonunuza, tecrübe ve ihtiyaçlarınıza göre size en doğru koç profilini biz seçip size atıyoruz. Eğer koçunuzla yapacağınız kimya görüşmesinde farklı bir koç profiline ihtiyaç duyduğunuzu düşünürseniz memnuniyetle size yeni koç öneriyoruz.

Kariyer koçluğunun size ilk faydası size netlik sağlamasıdır. Kendi kariyerinizle ilgili konuları doğru bir çerçeveye oturtmanız, aksiyonlarınızı belirlemeniz ve yol haritası oluşturmanız sizi hemen doğru yola sokacaktır. Ama unutmayın ki siz de üstünüze düşenleri yapmalısınız. 

Mülakat sürecinin gerçek durumlara uygunluğunu sağlamak için ön ihtiyaç analiz görüşmesini yapan danışman ile görüşmenizi yapacak danışman farklı olacak. 

Karşılaşma ihtimalinizin en çok olduğu sorulardan spontanitenizi geliştirecek farklı sorulara kadar hazırlanmak, bir işe alım profesyonelinden gözlemsel ve davranışsal değerlendirmeler ve geri bildirim almak

İstediği işe girmek için mülakatlarda başarı göstermeyi hedefleyenler ve işini şansa bırakmak istemeyenler bu hizmeti almalıdır.

Ön ihtiyaç analiz formunu doldurmanız beklenir. 50 dakikalık bir online mülakat için danışmanınızla randevulaşırsınız. Mülakat gerçekleştikten 5 gün içerisinde size hem yazılı hem de sözlü bir geri bildirim verilir.

Mülakat simülasyonu tüm boyutlarıyla sizi mülakatlara hazırlar. Geliştirilmesi gereken yönlerinizle ilgili düzeltici aksiyonlar önerir.

Mülakat simülasyonu karşınızda bir işe alım uzmanı ile  birebir gerçek bir mülakatın simüle edildiği bir mülakat hazırlığıdır.

Sizinle mülakat yapacak en doğru uzmanı ön ihtiyaç formundaki bilgilere göre biz eşleştiriyor ve size bildiriyoruz.

Simülasyonun gerçeğe uygun olması için görüşmeyi iptal edemez veya durduramazsınız.

Kullandığımız video konferans çözümü her tarayıcıda çalışıyor.

Ekran büyüklüğü uygun, kamera ve mikrofon düzeneği olan herhangi bir cihazdan mülakatınızı gerçekleştirebilirsiniz.