Özgeçmiş Oluşturma

 

Etkin bir özgeçmiş, bilgi ve becerinizi öne çıkararak pozisyona uygunluğunuzu kanıtlamalıdır.

“Doğru” hazırlanmış bir özgeçmiş sizi bir sonraki işinize taşımanın ilk adımıdır. Buradaki ilk önemli adım onlarca, yüzlerce CV’nin arasında fark edilmek ve ilk aşamada elenmemektir. Bunun başarılması için işi özgeçmiş taramak ve eleme yaparak görüşme adaylarını belirleyen insan kaynakları uzmanlarının nelere dikkat ettiğini, hangi nitelik veya anahtar kelimeleri aradığını bilmek gerekir. Bir çok farklı sektörde binlerce CV taramış Hipostar uzmanlarının tecrübesi işte burada devreye girer.

Etkin bir CV, geçmiş tecrübelerinizin kronolojik sıralamasıyla oluşturulamaz. “Hipo CV”, başvurulacak pozisyona göre özelleştirilir. İşverenin o pozisyon için aradığı nitelikler, yetkinlikler ve çalışan profili çıkarılır. Bunu yapabilmek için detaylı bir ihtiyaç analiz formu doldurarak birebir yapılacak ihtiyaç analiz görüşmesine hazırlıklı gelmeniz sağlanır. Bu aşamada CV’de yer alacak değişmez veri ve bilgi kısmı da halledilmiş olur.

Kolay algılanır ve okunur bir format oluştururken neleri CV’ye ekleyeceğiniz kadar neleri dışarıda bırakacağınız kararı da önem taşır. Elbette yaptığınız her şey veya sahip olduğunuzu düşündüğünüz her yetkinlik sizin için çok önemlidir. Kendi özgeçmişimizi kendimiz yazarken aslında o kadar da kritik olmayan niteliklerimizi öne çıkarmak veya önemsemediğimiz, farkında bile olmadığımız özelliklerimizi atlamak olasıdır. Bu nedenle dışarıdan uzman bir gözün bu öznel bakışı objektif bir perspektife oturtma gerekliliği vardır.

CV’de önemli olan işverenin bakış açısı ve onun ne aradığıdır. Bu nedenle özgeçmiş, ideal olarak girmek istediğiniz bir iş ve pozisyon için yazılırsa etkinliği artar. Buradaki kritik nokta ise bu yetkinlik ve özelliklerin sizde var olduğunun olabildiğince kanıtlanabilir olmasıdır.

Üzerinize tam oturan bir elbise için işinin ehli bir terziye gidersiniz, kendiniz dikmeye çalışmazsınız:) Hipo CV’ye sahip olmanız için yanınızdayız.

İçerik ve format anlamında da yalın ve kolay anlaşılırlığı sağlarken işe alım uzmanlarının dikkatini çekecek anahtar kelimeleri etkin kullanmalıdır.

Hipostar özgeçmiş hazırlama süreci 6 temel adımdan oluşur:

Mert Akyol

İstanbul Cd. Arteli Forum Çarşı, No:5 Göktürk - İstanbul

1.  İhtiyaç analizi ve bilgi toplama

 

2.  Beceri ve yetkinliklerin kanıtlanması

 

3.  Kariyer profili ve amacının yazılması

 

4.  Başarıların belirlenmesi ve ideal çalışan profili uyumlanması

 

5.  Pozisyona uyumlulaştırma

 

6.  Son kontrol: 30 noktadan değerlendirme

 
İyi yazılmış bir özgeçmiş, mülakatın kapısını aralar.
Ürün Adı
Süreç
Fiyat
(K.D.V. Dahildir)
Genç Fiyat
(K.D.V. Dahildir)
Özgeçmiş Oluşturma Türkçe
İhtiyaç analiz formu, 50 dk ihtiyaç analiz görüşmesi, CV yazımı, 2 adet revizyon
850 TL
Genç Fiyat
600 TL
Özgeçmiş Oluşturma İngilizce
İhtiyaç analiz formu, 50 dk ihtiyaç analiz görüşmesi, CV yazımı, 2 adet revizyon
1.000 TL
Genç Fiyat
700 TL
Özgeçmiş Oluşturma Türkçe + İngilizce
İhtiyaç analiz formu, 50 dk ihtiyaç analiz görüşmesi, CV yazımı, 2 adet revizyon
1.250 TL
Genç Fiyat
875 TL