Online Eğitim Platformları Nelerdir

19.8.2020

Emre Yıldırım

Dünya dijitalleştikçe bilgiye ulaşmak daha kolay hale geliyor; bu noktada insanın her geçen gün kendine bir şeyler katması için önünde hiçbir engel yok. Artık üniversite diploması tek başına yeterli değil; şirketler daha donanımlı, kendini geliştiren, yenilikleri takip eden ve bu yeniliklere adapte olabilen insanlarla çalışmak istiyorlar. İşte tam da bu noktada online eğitim platformları devreye giriyor.

 

Avantajları neler?

• Fiziki kurslara göre daha ekonomik, erişimi daha kolay, ulaşım derdi yok

 • Bilgisayarınız yanınızda olduğu sürece istediğiniz her yerden, her zaman erişme imkânınız var
 • Öğrenme hızınıza göre aldığınız kursu hızlandırabilir ya da yavaşlatabilirsiniz

 • Dünya çapında alanında uzmanlaşmış birçok insanın kursuna katılabilir, konuyu en iyilerinden öğrenebilirsiniz

 • Sınırsız konuda kursa katılabilir, kendinizi dilediğiniz alanda geliştirebilirsiniz

 • Güncel kalarak kendinize yatırım yapmış olursunuz

Korona virüsünün de gündelik yaşantımızı değiştirmesiyle birlikte online eğitim
platformlarının değeri iyice artmış durumda. Evde kalınan süreleri avantaja dönüştürmek sizin
elinizde.

Hangi platformları kullanabilirsiniz?

 

Udemy:

Türk bir girişimin ürünü olan Udemy’de birçok farklı konuda online eğitimler bulabilmeniz mümkün. İş stratejilerinden kişisel gelişime 150.000’den fazla kursa erişim imkânınız olan bu platformda Türkçe eğitimlere de katılabilir, kurs bitimi sertifika alabilirsiniz.

 

Coursera:

Google, IBM, Stanford gibi 200’den fazla öncü üniversite ve şirketle iş birliği içinde olan Coursera ücretli veya ücretsiz birçok alanda kurs imkanları  sunuyor. Kurslara katılmak ücretsiz, eğer isterseniz ücret karşılığı sertifika da edinebiliyorsunuz.

 

edX:

Çalışmak istediğiniz şirket hakkında bilgi toplayın. Şirketin değerlerine ve vizyonuna aşina olmak hem şirketin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağını ölçmek, hem de kendinizi şirketin değerlerine uyumlamak konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer şirket sizin beklentilerinizi karşılıyorsa doğru yoldasınız! Mülakata şirket hakkında bilgili olarak gitmeniz aynı zamanda bu iş için ilgili ve istekli olduğunuza dair iyi bir izlenim uyandırır. Bu işi gerçekten çok istiyorsanız sadece bilgi toplamakla kalmayın;  çalışanlarla da iletişime geçin ve şirketin çalışanından beklentilerini, kendilerine mülakat sırasında hangi soruların sorulduğunu öğrenmeye çalışın.

 

Google Dijital Atölye:

Dijital pazarlama üzerine ücretsiz çeşitli eğitimler sunan bu platform 26 modüllük eğitimi tamamlayan herkese ücretsiz sertifika imkânı sunuyor. Bu eğitimlerin asıl amacı ise kişinin dijital dünyadaki yetkinliklerini ve becerileri arttırmak ve kişiyi dijital pazarlama konusunda daha yetkin hale getirmek.

Peki siz daha ne duruyorsunuz? Şimdi kendinizi geliştirip birikiminizi arttırmanın tam zamanı, hem de çok ekonomik fiyatlara!


Diğer Yazılarımız